Cтажування майстрів виробничого навчання з трьох ЗП(ПТ)О Закарпатської області.

 


З 27 по 29 лютого 2024 року на базі навчально-практичного центру новітніх технологій

зварювання Державного навчального закладу «Ужгородський центр професійно-технічної

освіти» відбулось стажування майстрів виробничого навчання. Стажування пройшли

майстри з трьох ЗП(ПТ)О Закарпатської області.

Під час стажування учасники вивчили технологію та вибір режимів зварювання пластин з

корозійностійкої сталі в різних просторових положеннях на зварювальному обладнанні

TAURUS S/ TETRIS PULS; набули практичних навичок у технологічному процесі

зварювання пластин з корозійностійкої сталі в різних просторових положеннях на

зварювальному обладнанні TAURUS S/ TETRIS PULS; опанували технологічний процес

зварювання пластин високолегованої сталі напівавтоматом MIG-MAG у захисних газах;

засвоїли технологію і техніку повітряно-плазмового дугового різання, Вивчили

технологічну будову, експлуатацію та вибір режимів зварювання HYPERTHERM 45 XP

Powermax. Ознайомилися з технологічним процесом повітряно-плазмового дугового

різання металу різної товщини установкою HYPERTHERM 45 XP Powermax.

Під час стажування майстри не лише отримали теоретичні знання та практичні навички, а

й мали можливість обмінюватися практичним досвідом роботи.













Книжкова виставка «Крим не чужий, Крим рідний, Крим цікавий!»

 

26 лютого - день спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Історія Криму є найдавнішою та найскладнішою не тільки в Україні, але й в усій Центрально-Східній Європі. Саме Кримський півострів є центром перетину трьох цивілізацій, першим фронтиром між кочовиками та осілим населенням.

         Минувшина цього регіону в мініатюрі відображає історію всього людства. Проте нині ми стали свідками подій, які ознаменували собою крах півстолітньої історії міжнародних відносин. Анексія Криму Російською Федерацією запустила процеси, наслідки яких важко передбачити. Крим, цей чудовий клаптик моря, гір та степів, опинився в епіцентрі сучасної світової політики.

         Темі минувшини Криму та його сьогоденню присвячена книжкова виставка «Крим не чужий, Крим рідний, Крим цікавий!», яка діє у читальній залі бібліотеки ДНЗ УЦПТО. На виставці представлені книги, альбоми, статті, поезія та літературні твори в яких висвітлена дана тематика.

         Крим досить яскраво представлений в українській літературі — значно більше, ніж всі інші регіони України разом узяті. Це й не дивно. На багатьох письменників Крим справляв незабутнє враження. Тож розділ виставки «Крим у творах українських письменників» розкриває широку палітру кримського літературного ландшафту. Видатні українські письменники Л. Українка, М. Рильський, П.Тичина, О. Вишня, П. Панч, З. Тулуб, О. Олесь та ін. у своїх  творах описували цю благословенну землю.

         Повернення Криму до України – це не тільки спільна мрія українців, а й запорука безпеки на планеті та відновлення віри в міжнародне право.

         Запрошуємо до перегляду.

 

Бесіда на тему: «Друга річниця незламності. Крокуємо до перемоги».

 

“Наша зброя – це наша правда, а наша правда в тому, що це наша земля, це наша країна, наші діти, і ми все це будемо захищати”.

Президент України Володимир Зеленський

23 лютого 2024р. класний керівник групи №14 Петрунь В.В. провела зі здобувачами освіти бесіду на тему «Друга річниця незламності. Крокуємо до перемоги».

10 років тому, в лютому 2014 року, Російська Федерація розв’язала війну проти України. Ворог окупував Автономну Республіку Крим і Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей. До 24 лютого 2022 року основні події сучасної російсько-української війни з різною інтенсивністю бойових дій точилися на сході нашої країни. Здійснивши 24 лютого 2022 року повномасштабне вторгнення в Україну, Кремль хотів остаточно знищити військовим шляхом українську державу та ідентичність.

Захід спрямований на підняття свідомості та пам'яті про події, пов'язані з агресією Російської Федерації проти України, включаючи окупацію Криму, війну на сході України та другу річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Учасники заходу ознайомилися з історичним контекстом, причинами та наслідками конфлікту, а також висловили власні думки та почуття щодо цих подій. В рамках заходу була також відзначена відданість та мужність українського народу у відстоюванні своєї державності та ідентичності. Цей захід відображає нашу пошану до тих, хто боровся та віддав своє життя за незалежність України, та закликає до збереження та підтримки національної єдності в умовах війни.

 

Патріотичні читання «Вірші, обпалені війною»

 


Змінився відлік часу назавжди,

Для нас все буде тільки «до» і «після»…

Хотілося, щоб знов цвіли сади,

Співали птахи переможну пісню.

А.М. Покрасьон

 

         24 лютого 2022 року ми завжди будемо пам'ятати. Скільки б часу не минуло, ті події для кожного українця назавжди закарбуються в серці.

         24 лютого виповнюється два роки від початку злочинного повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну.

         За цей час ми всі змінилися… Ми навчилися цінувати навіть найменші миті нашого життя, навіть короткочасні моменти радості… хвилини тиші і спокою… відчуття щастя від зустрічі дорогих людей… Ми змінилися…

         В читальній залі біблотеки ДНЗ УЦПТО проведено патріотичні читання під назвою «Вірші, обпалені війною». Присутні слухали поезію у авторському виконанні поезій про війну сучасної поетеси Галини Британ та зачитували поезію молодих сучасних поетів, які пишуть про війну і водночас про те, як важливо бути поруч, бути одне в одного, бути тут, бо «над тобою небо твоєї країни». Також учні переглянули документальний фільм «Під захистом України».

         «Єдність і здатність до згуртованості всього українського суспільства допоможе нам не відступити, не впасти духом та перемогти. Ці події неодмінно треба пам’ятати та розуміти, якою ціною виборюється наша свобода і незалежність Ми переможемо і на нашій землі запанує мир і добробут!» , - вважають наші здобувачі освіти.


 


 


 


Виховна година: Онкологія - це не вирок.4 лютого Всесвітній день боротьби з раком.

 


Онкологія - це не вирок.(4 лютого Всесвітній день боротьби з раком). Ця тема була вивчена з учнями ДНЗ УЦПТО під час виховної години.Учні, дізнались про онкогенні фактори, які провокуюють рак.Розглянули найпоширеніші типи злоякісних пухлин. Зрозуміли важливість раннього діагностування, та та ефективні методи лікування.Адже,  профілактика онкозахворювань  можлива  лише  за дотримання здорового способу життя!


Книжково-ілюстративна виставка "Я в серці маю те, що не вмирає..."

 

Ні, я хочу крізь сльози сміятись,
Серед лиха співати пісні,
Без надії таки сподіватись,
Жити хочу! Геть, думи сумні!

Леся Українка

 

         Ніжна, але сильна духом, пройнята прометеївським вогнем любові до людей, Леся Українка – неперевершений поет боротьби, поет-патріот. Її твори надихають, додають сил та впевненості. З нагоди дня народження письменниці  у бібліотеці ДНЗ УЦПТО оформлено виставку-портрет «Я в серці маю те, що не вмирає…».

Користувачі бібліотеки мають можливість ознайомитись із багатогранним творчим і життєвим шляхом української поетеси, її жагою до життя, героїзмом, безмежно міцною силою волі та щирою любов'ю до Батьківщини. Виставку доповнюють фотоматеріали і портретні зображення Лесі Українки.

Отож, запрошуємо в книжкові мандри поетичного світу Лесі Українки!

 



 

 

 

Відкритий виховний захід до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні.

 

21 лютого 2023 року класний керівник Шуба Оксана Юріївна провела в групі № 23 відкритий виховний захід  до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні.  Вона розповіла своїм вихованцям про те, що він відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом президента України від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Саме в ці дні сім років тому під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею.

В Києві силовики жорстоко били палицями та розстрілювали протестувальників за те, що вони відстоювали честь, волю та своє право бути Українцями. Вони були різними за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Ці юні хлопці, чоловіки та жінки вже ніколи не повернуться додому, не обіймуть близьких, не посміхнуться друзям. Вони загинули за правду, за свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним.

Класний керівник завершила своє неформальне спілкування з вихованцями тим, що кожен громадянин України повинен пам’ятати шляхетний вчинок Небесної сотні. Адже вони віддали своє життя за нас.

Вічна пам'ять Героям України!






 

Небесна Сотня споглядає на Вкраїну, іде кривавий бій за майбуття…

 

Небесна Сотня споглядає на Вкраїну, іде кривавий бій за майбуття…

     

         20.02.2024 року вихователь гуртожитку ДНЗ УЦПТО Соколівська О.А. разом із здобувачами освіти провела  національно – патріотичний  виховний захід « Реквієм Небесній Сотні. Герої не вмирають»

Мета заходу: ознайомити здобувачів освіти із хронологією подій на Майдані (листопад 2013 – лютий 2014 року) та довести чому  Революція Гідності стала одним із наймасштабніших  протестів у  новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права ї демократичний європейський вибір, а Герої Небесної Сотні – уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості. Виховувати здобувачів освіти на прикладах героїчного подвигу учасників Революції Гідності  та Героїв Небесної Сотні почуття гідності та патріотизму.

       Під час проведення заходу здобувачі освіти переглянули документальні фільми «Майдан – хронологія подій», «Майдан – символ національної гідності», «Ангели Майдану» та увіковічнили пам'ять загиблим хвилиною мовчання. Прозвучала українська пісня «Плине Кача …». Здобувачі освіти прослухали вірш «Небесна Сотня воїнів Майдану» поетеси Тетяни Домашенко.

       Підсумки виховного заходу: «Небесна Сотня» стала для всієї України не лише символом жертовності, героїзму та патріотизму, а й прикладом та джерелом натхнення для наших воїнів, які гідно захищають  Україну від рашистів , утверджуючи право людини на вільне життя та крок за кроком наближають Перемогу над ворогом.

      Хай живе у віках людська пам'ять та слава загиблим Героям Небесної Сотні! 



 

Перегляд літератури «Рідна мова – духовний скарб нації» та бібліотечний флешмоб «Розмовляй українською!»

 

Збережемо мову –

збережемо націю і державу!

 Та вистоїмо попри всі складнощі!

 

         Сьогодні уся світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови, який був проголошений ЮНЕСКО в 1999 році. Цей день нагадує не тільки про культурне розмаїття і багатомовність світу, а й про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.

         В рамках святкування Міжнародного дня рідної мови в бібліотеці ДНЗ УЦПТО проведено перегляд літератури біля книжкової виставки «Рідна мова – духовний скарб нації» та бібліотечний флешмоб під назвою «Розмовляй українською!». Кожен, хто заходив у бібліотеку, отримав емблему з надписом «Я люблю рідну мову» та пропозицію продовжити речення на плакаті «Рідною мовою я…». Присутні ознайомилися з цікавою інформацією про історію рідної мови, сучасними словниками та енциклопедіями, підручниками і посібниками з української мови та поетичними творами, які присвячені рідному слову.

Сподіваємось, що саме ці матеріали допоможуть збагнути всю велич рідного слова та викличуть бажання вивчати українську  мову і милуватися її красою.












 

Книжково-ілюстративна виставка «Пам’яті героїв Майдану»

 

Вони співали «Ще не вмерла…» і вмирали…

Земля тремтіла, під ногами ж – твердь…

Їм янголи обличчя прикривали…

А ті під вибухи гранат ішли на смерть…

 

         Зима 2014 року… Зима, що нас змінила. Ці кадри назавжди у нашій пам’яті. 20 лютого – День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Чому 20 лютого? Бо саме у цей день силові структури вперше відкрито стали застосовувати справжню зброю проти учасників революції. Серед них були – прості люди: науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, лікарі, театрали і громадські активісти. Кров цих людей стала вироком для злочинної диктатури. Так у наше життя ввійшла «Небесна Сотня».

  Долучаючись до вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, працівники бібліотеки Державного навчального закладу «Ужгородський центр професійно-технічної освіти» представили для своїх користувачів книжково-ілюстративну виставку «Пам’яті героїв Майдану». В експозиції представлені документи з фонду бібліотеки, книги і публікації в журналах та збірниках розкажуть про тих, хто не побоявся куль і кийків, поклав своє життя за рідну Україну, показав всьому світові, що українці ніколи не стануть на коліна. Також учні вшанували пам'ять Героїв хвилиною мовчання.

  Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!»

  Тож, будьмо гідними пам’яті наших Героїв!

    

    З вихованцями гуртків військово-патріотичного напряму проведено виховну годину «Їх прийняло небо», де діти разом з педагогами переглядали  номіновану на Оскар документальну стрічку "Зима у вогні".  Фільм викликав у дітей непідробні емоції співчуття та гордості за своїх співвітчизників -  протестувальників, котрі під час Революції Гідності загинули на столичному Майдані Незалежності в ході сутичок із силовими структурами.

20 лютого в День Героїв Небесної Сотні педагоги центру вшанували пам’ять учасників подій на Майдані хвилиною мовчання та поклали квіти біля меморіальної виставки, яка була відкрита в центрі ще у 2017 році.

Також для загального ознайомлення як вихованців, так і батьків оформлено інформаційний стенд  до дня пам’яті Героїв Небесної Сотні та розміщено бібліотечну поличку «Герої не вмирають…Просто йдуть».

Так, герої не вмирають! Вони житимуть у пам’яті й справах наступних поколінь.






День закоханих – свято сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей.




        День закоханих – свято сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Недарма його відзначають напередодні весни, коли почуття, прокидаючись разом із природою, стають ще сильнішими.

Бібліотека ДНЗ УЦПТО запрошує усіх бажаючих взяти участь у вікторині до Дня закоханих. Переходьте за посиланням:

https://www.fyrebox.com/play/vr5ve1w8vky3paa0pz/



Змагання присвячені вшануванню пам’яті героїв-воїнів, які приймали участь у бойових діях за межами України

 

03 лютого 2024 року у м. Ужгород,  відбулися змагання присвячені вшануванню пам’яті героїв-воїнів, які приймали участь у бойових діях за межами  України

         Здобувачі освіти  закладу  взяли активу  участь змаганнях  та показали  хороші результати  із стрільби, метання гранати,  розбирання та збирання автомата, з легкої атлетики. 

         Команда учасників змагань  ДНЗ «УЦПТО» відзначена цінними  подарунками,  грамотами та Кубком. Вітаємо переможців!


День відкритих дверей «Бібліотека – світ нових можливостей»

                                                                                                                                            ...