Книжкова виставка-інсталяція «Великодня радість землю обіймає»

 


Добро, мов сонце, землю обіймає.
Гімн перемоги лине із небес:
Радійте днесь! Хай серце вірить й знає –
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

         Ось і прийшла весна – найпрекрасніша пора року. З її приходом оживає природа. І саме з весною приходить в нашу оселю найголовніше свято християн – Великдень або Пасха.

         Великдень в українців завжди асоціюється з писанкою. Щоб згадати пов’язані з Великоднем народні й сімейні звичаї, напередодні Величного Свята Пасхи працівники бібліотеки ДНЗ УЦПТО організували для відвідувачів книжкову виставку-інсталяцію «Великодня радість землю обіймає». Бібліотекарі прикрасили писанками карту України, яка викладена із синьо-жовтих книг із гаслом «Буде мир! Буде Перемога! Буде Україна!». Тут представлені святкові композиції, вишиті пасхальні рушники, а також писанки, ангел та свічка, які виконані у техніці Book Folding Працівниками бібліотеки вдало підібрані книги, з яких  майстерно викладено  перші букви пасхального вітання «Христос Воскрес!», що є основними символами Великодня. Не забули і про її Величніть Книгу. Тож, окрім витворів рук представили і книги про писанки різних регіонів України та стародавні українські рецепти випічки пасок. Відвідувачі виставки зможуть ознайомитися із книгами українських етнографів, які висвітлюють національні особливості українських Великодніх свят.

         Нехай чудесне свято Воскресіння принесе мир в Україну, любов та світло у кожну родину.

 

 


.







 

 


Поліцейські Ужгорода організували заняття присвячене темі безпеки на дорогах

 

Поліцейські Ужгорода організували заняття присвячене темі безпеки на дорогах🚔
Інспектор сектору ювенальної превенції спільно з поліцейським офіцером громади Ужгородського районного управління поліції завітали до ДНЗ "Ужгородський центр професійно-технічної освіти".
Цього разу працівники поліції приділили значну увагу підліткам. З хлопцями поліцейські поговорили про безпеку на дорозі, нагадали їм основні правила дорожнього руху, а також про права та обов’язки пішоходів і про найбільш поширені порушення.
Окремо правоохоронці наголосили на питанні безпечного руху на електросамокатах, скутерах та велосипедах, оскільки молодь активно користується такого виду засобами переміщення.
До того ж, присутнім розповіли про права людини і дитини зокрема, на чому вони ґрунтуються та як захищаються.
У кінці зустрічі поліцейські продемонстрували молодикам службове спорядження, розповіли про його функції, і надали змогу приміряти на себе.
Усі реакції:
Ви, Тетяна Машкаринець, Sergey Timko та ще 14












Виховний захід до Міжнародного дня пам'яті жертв трансатлантичної работоргівлі "Не проміняй свободу на рабство.Як захистити себе від насильства"

 



25.03.2024р був проведений виховний захід до Міжнародного дня пам'яті жертв рабо та  трансатлантичної работоргівлі "Не проміняй свободу на рабство.Як захистити себе від насильства"

Опис методичного матеріалу:підвищити рівень проінформованості та усвідомлення учнями проблеми торгівлі людьми; обговорити причини, форми та ознаки цього явища; показати небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, ознайомлення з правилами безпечного виїзду та перебування за кордоном.; виховувати почуття відповідальності за свої вчинки, доброзичливість, людяність, пошану до людської особи.

Класний керівник Пилипюк О.В






Твоя кров може воювати . Стань донором.

 


    На фото: Завідувач   відділенням   донорства -  Марія   ФАНТИЧ   .Керівник   КНП  ЗОР,,Закарпатська    обласна   станція   переливання   крові""  Мирослава  ХРИПАК та здобувачі освіти ДНЗ УЦПТО.


Твоя   кров   може   воювати   .  Стань  донором.  ! 25 березня   2024  року   здобувачі   освіти   відвідали   КНП   ЗОР,,  Закарпатська  обласна   станція   переливання   крові"".  Завідувач   відділенням   донорства   Марія   Фантич   провела    роз'яснювальну    бесіду   на   тему  ::,,Збережи   життя   захисника-   здай   кров"",  розповіла  про   групи  крові,  хто  може   стати донором. Юнаки   ознайомитись  з  інструкцією  для   донора,,  Як  правильно  здавати   кров'",  бажаючим-  визначили   групу  крові   та   резус   фактор.Бути   донорм-  це  надзвичайно  благородна  справа,  адже  знаючи  кров  вирятуєте   не   одне  життя, бо  ніколи   не  знаєте, кому  воно   може   знадобитися::  немовлятам, військовим, цивільним.Керівник   закладу  Мирослава  Хрипак  Наголосила, що  здача   крові  не   тільки   рятує  життя, а   поліпшувати  стан  здоров'я  донора. У  всьому  світі  на  донорів  крові дивляться    з  повагою   і  захопленням..Приєднуйтесь   і   ви  до   армії   небайдужих!













Виховний захід «Біла ромашка - символ чистих легенів та боротьби із туберкульозом»

 


Щорічно 24 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з туберкульозом (World Tuberculosis Day).

         Цей день був встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров’я в ознаменування того, що саме цього дня у 1882 році лікар Роберт Кох оголосив про відкриття збудника туберкульозу. Це стало першим кроком на шляху діагностування і лікування небезпечного захворювання.

         Серйозною підмогою у боротьбі з туберкульозом стають підвищення санітарної грамотності населення, поглиблення знань про причини виникнення, шляхи поширення, методи запобігання та лікування захворювання.

         Цим питанням присвячено виховний захід «Біла ромашка - символ чистих легенів та боротьби із туберкульозом». Під час заходу медичний працівник Оксана Ганькович доступно подала присутнім інформацію щодо профілактичних методів, основних симптомів захворювання та можливості лікування. А працівники бібліотеки представили виставку-застереження «Туберкульоз: це треба знати!». Учні ознайомились із літературою, що  висвітлює підходи щодо організації боротьби з туберкульозом, сучасні тенденції діагностики та профілактики, а також шляхи підвищення ефективності лікування цього поширеного захворювання.

         На завершення заходу з присутніми проведено анкетування «Що ви знаєте про туберкульоз?»



















 


Поетичні передбачення

#тижденьпоезії2024

І хто б там що кому не говорив,
а згине зло і правда переможе!

                                                                                              Ліна Костенко

 

         Сьогодні в читальній залі бібліотеки ДНЗ УЦПТО вирувала чарівна атмосфера.  Кожен із відвідувачів не пішов з бібліотеки без поетичних передбачень. Присутні поглинули в атмосферу  теплоти і ніжності поетичного слова, послухавши поезію  сучасної української поетки Ірини Шувалової – «Ріки незмінно течуть додому», рядки з якої стали гаслом акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії».

         Працівники бібліотеки ретельно  готувались до Дня поезії, щоб чимось цікавим здивувати поціновувачів поетичного слова. Вони підібрали влучні уривки поезій відомих українських поетів та оформили у вигляді передбачень, що надало присутнім гарного настрою. Під звуки пісні  «Додому» українських хіп-хоп виконавців Kalush, всі охочі ділилися своїми передбаченнями та коротко згадували про автора рядків, які витягнули із чарівної поетичної скриньки.


























 

 

 




Поетичні читання «Поезія вільних людей»

 #тижденьпоезії2024




Ріки незмінно течуть додому

Ірина Шувалова 

            В Україні вперше проходить Всеукраїнська інформаційно-просвітницька  тематична  акція «Національний тиждень читання. Тиждень поезії», мета якої – консолідувати українське суспільство навколо читання як життєвої стратегії. Тема тижня поезії 2024 – ДІМ. Гаслом став рядок із вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової  «Ріки незмінно течуть додому». Це про міцні зв’язки з батьківщиною, попри відстані. Дім для нас тепер про повертання і чекання, про безумовну віру в тих, хто за цей дім бореться. Дім – це Україна!

         Бібліотека ДНЗ УЦПТО долучилася до Акції і разом із викладачами словесниками Мирославою Гроскопф, Світланою Дуран та здобувачами освіти  провели поетичні читання під назвою «Поезія вільних людей». Під час заходу працівники бібліотеки ознайомили присутніх із книжковою виставкою «Поезія – це завжди неповторність..», на якій представлено збірки відомих українських поетів, творчий доробок поетів Закарпаття, а також поетичні твори сучасних українських авторів.   Поетичні читання розпочали з проникливого декламування учнів поезій  Тараса Григоровича Шевченка, вірші якого, сьогодні, як ніколи є актуальними, та надихають українців на боротьбу з окупантом. Українська поезія з плином часу дарувала нам неймовірно талановитих поетів. Присутні натхненно зачитували вірші Павла Тичини, Володимира Сосюри, Василя Симоненка, Ліни Костенко, Сергія Жадана, Оксани Забужко та ін.

         «Національний тиждень читання. Тиждень поезії» - це гарна можливість відзначити роль поетів і поетичного слова в культурі, особливо під час війни, адже поезія як форма літератури реагує на події найпершою. 

           









        

Книжкова виставка-привітання «Душа належить людству і епохам»

 


Єдиний, хто не втомлюється, – час.

А ми живі, нам треба поспішати...

 

Ліна Костенко

    

    19 березня святкує свій 94-й день народження "залізна леді" української поезії – Ліна Костенко. Її вважають генієм слова та живою легендою. У нове тисячоліття українська література увійшла з її ім'ям на вустах. Твори Ліни Костенко стали класикою і увійшли в шкільні хрестоматії. Вона і сьогодні продовжує дарувати читачам щирість своєї душі, філософське осмислення життя, красу українського слова. 

    «Душа належить людству і епохам» – під такою назвою в читальній залі бібліотеки ДНЗ УЦПТО оформлено книжкову виставку-привітання поетесі. Окремий розділ виставки під назвою "Дівчина з легенди" присвячено 45-й річниці написання відомого твору Ліни Костенко "Маруся Чурай". 

    Шанувальники творчості Ліни Костенко, під час перегляду матеріалів виставки, можуть ознайомитись з біографією та її творчим доробком. І ще раз впевнитись в тому, що Ліна Костенко належить до митців, талант яких здатний до самооновлення на кожному новому життєвому етапі, під впливом нових обставин, духовного й мистецького досвіду. Не випадково, що наша геніальна поетеса народилась саме ранньою весною, коли від сну прокидається природа, оживає все навкруги, зеленіє, зацвітає, починає на повну силу вирувати життя… І саме в ці дні проходить тиждень поезії, який неможливо провести без поетичних рядків Ліни Костенко! 

    Заходьте і насолоджуйтесь поетичними рядками улюбленої поетеси ! 

 



Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»

 

    

            Шановні друзі! Бібліотека ДНЗ УЦПТО долучилась до Всеукраїнського проєкту збору книжок «Вільні читають українською!». Головна мета проєкту – поповнення бібліотечних фондів, створення мобільних бібліотечних куточків, формування книжкових поличок в укриттях та гуманітарних штабах у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Харківській та Сумській областях, які постраждали внаслідок російської військової агресії.

         Ініціатори заходу – Уповноважений із захисту державної мови за підтримки Міністерства освіти і науки України, Всеукраїнського проєкту «Єдині», студентських мовних омбудсменів та Асоціації мовних курсів.

         Проєкт спрямований на покращення психоемоційного стану людей, які знаходяться під щоденними ворожими обстрілами, а також на підтримку читання українськомовної літератури з метою підвищення соціальної активності та свідомості громадян, популяризації української мови, використання її у повсякденному житті.

         Запрошуємо всіх небайдужих долучитися до Всеукраїнського проєкту збору книжок «Вільні читають українською!». Приносьте в бібліотеку книги в хорошому стані, які написані українською мовою. І нехай в кожному куточку України загорить життєдайний вогонь українського слова!

 

 

Екскурсія на тему: «Карпатська Україна на світанку свободи»

 


До 85-ої річниці проголошення незалежності Карпатської України.

В краєзнавчому музеї навчального закладу  14 березня  керівник музею Гузеєва Маргарита Михайлівна провела екскурсію на тему «Карпатська Україна на світанку свободи». Учні ознайомились з  історичними подіями на Закарпатті  1938-1939 р.р. Після Першої світової війни територія Закарпаття увійшла до складу Чехословаччини. У жовтні 1938-го року було проголошено автономію Карпатської України зі столицею в Ужгороді, де постав свій уряд. Для захисту краю  в Хусті була створена Організація народної оборони «Карпатська Січ». В ніч на 14 березня  1939-го року на  Карпатську Україну напала Угорщина.

85 років тому, 15 березня 1939 року, Сейм Карпатської України проголосив незалежність краю, було ухвалено Конституцію, державну мову — українську, синьо-жовтий прапор та національний гімн "Ще не вмерла України...". Таємним голосуванням Сойм Карпатської України обрав першим президентом держави Августина Волошина, а прем’єр-міністром Юліана Ревая.







День українського добровольця




 Щорічно 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця

 Цю річницю встановила Верховна Рада України у 2017 році з метою вшанування мужності та героїзму тих, хто захищав незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.

14 березня керівником гуртка ,,Я українець,, Поп'янош М.І разом з викладачем предмету Захист України була організована зустріч з добровольцями : Доброволець, герой сьогодення.

На зустріч були запрошені добровольці -військовослужбовці 68 Єгерського батальйону, які находяться на дислокації в м.Ужгороді .

Незважаючи на повітряну тривогу , зустріч відбулася у бомбосховищі.

Військовослужбовці розповіли багато цікавого та відповідали на питання здобувачів освіти.

В кінці зустрічі один з гостей, який пройшов війну в Афганістані , а тепер захищає нашу державу ,заспів свої  пісні .







Подарунок бібліотеці

 #цевоюєвона

Шановні користувачі бібліотеки ДНЗ УЦПТО!

 

         У нас для вас приємна новина. Фонд нашої бібліотеки поповнився новим надзвичайно-цікавим та змістовним виданням «Це воює вона». Книга присвячена сміливим жінкам, які стали на захист України в російсько-українській війні. 25 текстів, 25 ілюстрацій, 25 героїнь — кулеметниць, морпіхів, бойових медикинь, аеророзвідниць, водійок БМП, громадських діячок.

        Безкоштовна передача книги “Це воює вона” стала можливою в рамках програми "Сприяння рівності та протидія дискримінації" Національного Демократичного Інституту (НДІ) за підтримки Швеції, а також завдяки співпраці Жива сучасна бібліотека - БФ Бібліотечна країна та Видавництво «Видавництво» .

Користувачі  бібліотеки  тепер мають змогу дізнатися про неймовірні вчинки наших героїнь. Радіємо, що в перший день поступлення до бібліотеки ця книга знайшла вже зацікавлених поціновувачів серед наших читачів. Адже у сучасному світі знати своїх героїнь – здорова необхідність і запорука руху вперед.

            Щиро вдячні організаторам!






 


День відкритих дверей «Бібліотека – світ нових можливостей»

                                                                                                                                            ...